Το θεατρικό εργαστήρι για εφήβους του Μικρού Βορρά πραγματοποίησε μια περιήγηση στην πόλη, μια πορεία ιστορίας σε σημεία – ορόσημα για την ιστορία της Θεσσαλονίκης που καθημερινά προσπερνάμε αγνοώντας τη σημασία τους.
Σκοπός της περιήγησης ήταν η σύνδεση των συμμετεχόντων/ουσών με το παρελθόν και η αναβίωση των ιστορικών αυτών στιγμών μέσα από στοιχεία παρέμβασης στον δημόσιο χώρο και performance.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
Την περιήγηση διοργάνωσαν οι υπεύθυνοι του εργαστηρίου Ελευθερία Καμπαγιοβάνη και Χρήστος Τσάβος.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t37/1.5/16/1f4f8.png)